robotika 23

Ilyen volt a Robotika ’23, az első hazai logisztikai robotika konferencia

A logisztikai vezetők számára ma már nem az a kérdés, hogy szükségese-e a robotika nyújtotta lehetőségek kiaknázása, hanem az, hogy a leghamarabb mikor érdemes efelé fordulni. Ezzel mi is egyetértünk, ezért döntöttünk amellett, hogy nem csak előadóként, de főszponzorként is támogatjuk hazánk első logisztikai robotizáció fókuszú konferenciáját.

Az egynapos „Robotika ’23 – Logisztika a fókuszban” konferencia Magyarországon elsőként irányította a szakma figyelmét a logisztika egyik legdinamikusabban fejlődő területére, a robotizációra. Nem kevés résztvevővel (teltház), remek szakmai prezentációkkal.

Előadások széles körben

Az IT Business CEO-knak, COO-knak és logisztikai vezetőknek szóló konferenciájának előadói palettája igazán színes volt. Vezérigazgatónk, Németh Attila nyitó előadása adta meg az alaphangot az eseménynek. Attila alaposan körbejárta és megválaszolta a kérdést: Miért kell a robotintegrátor? Ezt követte Dr. György László kormánybiztos úr, ipari és gazdasági fókuszú keynote előadása a magyar gazdaság rövid- és középtávú kilátásairól és arról, hogy ebben milyen szerepe van az ipari automatizálásnak.

A program második keynote előadását Dr. Bódis Tamás a Széchenyi István Egyetem – Logisztikai és Szállítmányozási Tanszékének egyetemi adjunktusa tartotta. Prezentációjában azt vázolta fel, hogy a tájékozott döntéshozók hogyan kerülnek versenyelőnybe a piacon. Alátámasztotta a robotintegrátor bevonásának jelentőségét, hiszen ő az, aki képes meghatározni a volument, amelytől már megtérül a robotizáció. Ezeket a belépési körülményeket a szakember szimulációval állapítja meg, a feltételek és elképzelések alapján pedig több megoldási forgatókönyvet is javasol.

Dr. Bódis Tamás elárulta, a legjobb gyakorlat, ha ezt az előzetes felkészülést már most elkezdik a vállalatok – még akkor is, ha jelenleg nem érettek a robotizációra. Hiszen így nem akkor kell felmérést és szimulációkat végezni, megoldási irányokat felvázolni, amikor elérik az érettségi küszöböt, hanem akkor már – kezükben a forgatókönyvekkel – gyorsan lehet reagálni és indítani a robotizálási projektet.

Tapasztalatok hazánkból és a nemzetközi frontról is

Külföldről érkezett kollégák nemzetközi tapasztalatai is elhangzottak angol nyelvű előadások során. Meghívásunkat elfogadta és itt volt a HAI Robotics, a Siemens, a Locus Robotics, a WAKU Robotics és az OPEX képviselője is, akik saját megoldásaik ismertetésén felül a nemzetközi piacra is engedtek némi betekintést. Kiállító standjuknál pedig további érdekességeket, hasznos információt tudtak meg az érdeklődők. Például részleteiben megismerhették az OPEX velünk is elérhető, nagy forgalmú raktárakba ideális három megoldását, a HAI nemzetközileg elismert ACR rendszerének működését és a Locus bérelhető megoldásait, amelyek a csúcsidőszakok rendelésszám-növekedésének gördülékeny kezelését teszik lehetővé.

A stratégiai előadásokat logisztika és MI témájú blokkok követték, és izgalmas kerekasztal beszélgetések, amelyek alkalmával különböző vélemények ültek egy asztalhoz. Olyan szakemberek jelentek itt meg, akik mindkét oldalt hitelesen tudják képviselni: Pamucsi Tamás (Masped), Perényi András (Webshippy), Ilg Péter (PMI), Németh Attila (Advanced Robotics), Táncsics András (Boxy). Megszólaltatunk szkeptikusokat, logisztikai robotizációval foglalkozó szakembereket és olyan vezetőket is, akik már túlvannak a robotizáción és tapasztalataik alapján tudnak beszélni.

Ilyen volt az esemény képekben

Köszönjük a főszponzori felkérést és a szervezést az IT Businessnek. Jövőre találkozunk!