Az Újvilágban országszerte nehéz munkaerőt toborozni a raktárakba és ott megtartani őket, a raktári munkavégzés stresszes volta miatt az emberek nem szívesen jelentkeznek raktári munkára és nem is maradnak meg a raktári állásokban. A SupplyChainBrain nemrég hivatkozott a TRĒ House által közzé tett tanulmányra, amelyben a raktározási és tárolási iparág 28,92 pontot ért el százból, így a legstresszesebbnek mondható a vizsgált iparágak körül (a magasabb pontszámot a kevésbé stresszes, az alcsonyabbakat a stresszesebb munkahelyek kapták).
A raktári és tárolási iparban a mindennapos munkahelyi stresszt súlyosbítják az alacsony órabérek, valamint a kimerítő, monoton munka, amely során a dolgozók órákat töltenek azzal, hogy nehéz kocsikat tolva vagy húzva járják a sorokat. Ehhez hozzáadódik a vásárlói igények növekvő volumene, ami befolyásolja a teljesítménymutatókat, nyomást gyakorolva a dolgozókra, hogy teljesítsék az SLA határidőket. Mindez a stressz nem csak a morált csökkenti, hanem a produktivitást is, és növelheti a hibák számát – ez pedig egy olyan költség, amit egy raktár sem engedhet meg magának.
Felgyulladt azonban a fény az alagút végén az automatizálás és a robotika formájában.
Több fronton csökkentik a robotok a raktári munkavégzés okozta feszültséget
Kisebb fizikai megterhelés
A robotok átveszik az emberektől a fizikailag megerőltető árumozgatási feladatokat, lehetővé téve a dolgozók számára, hogy inkább az elméjüket használják, ahelyett, hogy naponta akár 15 mérföldet sétálnának a raktárban nagy méretű és súlyú árut mozgatva.
Megnövelt hatékonyság
Az automatizált rendszerek sebességre és pontosságra vannak tervezve. Az emberi munkatársakkal együttműködve olyan mértékben javítják a komissiózás, az árumozgatás és a visszáruk feldolgozásának hatékonyságát, amit a manuális raktárak nem tudnak lekövetni.
Biztonságosabb raktári munkavégzés
A robottechnológia fejlett biztonsági funkciókkal rendelkezik, amelyek minimalizálják a munkahelyi balesetek esélyét.
Mentális terhek enyhítése
A robotok átvállalják a rutin- és ismétlődő feladatokat, lehetővé téve a munkások számára, hogy összetettebb, érdekesebb és jutalmazóbb munkára összpontosíthassnak.
Következetes munkaidő kialakítása
A raktárautomatizálás kiszámíthatóbb munkaidőt eredményezhet, csökkentve a túlórák szükségességét és a kiszámíthatatlan beosztások okozta stresszt. Ez a stabilitás kulcsfontosságú a dolgozók mentális és fizikai jóléte szempontjából.
Együttműködés előmozdítása
Az AMR-eket nem úgy tervezték, hogy minden feladatot egyedül végezzenek, hanem akkor működnek a legjobban, ha emberekkel együtt dolgoznak. Az emberek biztosítják a kritikus gondolkodást és a felügyeletet, míg a robotok a szállító- és emelőerőt.
Emberek + Robotok = Kevesebb stressz
A munkaerő továbbra is a raktár legnagyobb értéke, de fontos fókuszba helyezni, hogy az emberek a kevésbé feszült környezetben jobban dolgoznak. A raktárban uralkodó stressz enyhítése megköveteli az automatizálást, hogy a robot átvegye a veszélyes és ismétlődő manuális feladatokat, megszabadítva a dolgozókat a fizikai és lelki terhektől. A fizikai munka alól felmentett munkatársak pedig az adatelemzési, a berendezés-karbantartási és a felügyeleti szerepkörbe léphetnek, fontosabb, összetettebb feladatokat végezve.
A kevésbé stresszes raktár felé vezető út nem csupán az új technológia bevezetéséről szól, hanem az emberek és a gépek közötti partnerség megteremtéséről, amely új szintre emeli az egész folyamatot. Nemzetközi partnereink megoldásai az emberi munkatársak mellett dolgoznak. Ezek a robotok csökkentik a humán munkaerő fizikai és mentális terheit, ezáltal hatékonyabbá, biztonságosabbá és boldogabbá téve a munkakörnyezetet. Kérdezze szakértőinket az elérhető megoldásoktól.