Rendszerintegráció – a hatékony robotizáció kulcsa

Rendszerintegráció – a hatékony robotizáció kulcsa

Nem az a kérdés, hogy szükséges-e a rendszerintegráció a robotizációhoz, hanem hogy hogyan lehet ezt sikeresen véghez vinni. Míg sok automatizációt kínáló cég gyakran említi az integrációt egy új megoldás bevezetésének elengedhetetlen részeként, a robotizáció előtt álló raktár vagy gyár tulajának nincs sok információja arról, hogy ez pontosan hogyan néz ki a valóságban.

Az automata raktárrendszer jelentős befektetés, de még többe is kerülhet, ha a rendszerintegrációt rosszul hajtják végre. Hasonlóképpen, a rendszertelen vagy elsietett megvalósítás egyáltalán nem hatékony, vagy ami még rosszabb, kontraproduktív megoldást eredményez, amelynek javítása többe kerülhet, mint a teljes újraintegrálás. Ellenben, ha a rendszerintegráció megfelelően történik, az az eredetileg vártnál is jobb ROI-t eredményezhet.

Miért fontos az integráció?

Az robotraktár nem önálló rendszer, hanem különböző automatizmusok integrációval összehangolva.  A hatékony integrációban teljesen összehangolt egységként működnek különböző gyártók berendezései és szoftverei. Az egyes robotok nem csak a központi elemmel, de egymással és a humán munkaerővel is kommunikálnak: feladatot kapnak, teljesítenek és visszajeleznek.

A robotintegrátorok kiemelt szerepe

A robotintegrátorok automatizált raktári megoldásokat terveznek, szereznek be, valósítanak meg és üzemeltetnek a raktárak, gyárak, logisztikai központok számára. Több gyártóval együtt dolgozva a vállalkozás számára a legelőnyösebb megoldást kínálják, a komponenseket pedig hatékonyan kapcsolják össze a rendszeren belül – a gyors és zökkenőmentes munkafolyamat érdekében.

De felmerül a kérdés, hogy miért hozna bárki közvetítőt a folyamatba, ha már tudja, mit akar, és közvetlen kapcsolatban áll a beszállítókkal? A válasz egyszerű: a robotintegrátor többet tesz, mint berendezéseket telepít és integrálja azokat a jelenlegi rendszerrel. A folyamatot teljes egészében átlátja, és a megvalósítás során nem csak berendezéseket telepít, hanem felkészíti a vállalkozást a növekedésre. Képes azonosítani a termelékenységi és hatékonysági problémákat, így a hosszú távú üzleti célokat figyelembe véve optimalizálja a folyamatot, ami a befektetés megtérülését eredményezi.

A robotizáció egyszerű és egyben bonyolult folyamat – ki honnan nézi. Az integráció felmerülő kihívásokra több éves tapasztalatunkkal szinte rutinból tudunk reagálni: robotintegrátorként akár már a probléma felbukkanása előtt választ tudunk rá adni.

Sikeres robotizáció: kizárólag több megoldással

A vállalkozás sokat vár a robotizációtól:

  • növelje a hatékonyságot,
  • maximalizálja a helykihasználtságot,
  • eredményezzen gyorsabb és pontosabb munkavégzést,
  • csökkentse a költségeket,
  • orvosolja a fennálló munkaerőhiányt,
  • optimalizálja a folyamatokat.

Számos innovatív technológia létezik, amelyekre ilyenkor számíthatunk. Vegyük például az AGV-ket, AMR, AS/RS, ACR robotokat, a robotkarokat, a multi-shuttle, T2P és G2P rendszereket, és a felsorolás szinte végtelen. Hiba, ha egyetlen megoldástól várjuk, hogy minden problémánkat orvosolja. A legjobb mixet kell választani, amely összeállításához elengedhetetlen a megfelelő szakember.

Integráció üzleti szemlélettel

Függetlenül attól, hogy műszakilag milyen jó egy automatizálási megoldás, nem fog optimálisan működni, ha nem az üzleti folyamatok megértésével és finomításával kezdjük a projektet. Jellemző és jelentős kockázat például, ha egy vállalat nem integrálja az automatizálási megoldást a jelenlegi működési folyamatokkal. Szakemberként nemcsak a fizikai rendszereket, de az üzleti modellt is látni, érteni kell, hogy az ügyfél számára legjobb megoldás jöjjön létre. Mik a problémák? Mik a folyamatok? Mik a célok?

A különféle üzleti igényekhez testreszabható megoldásokat kínálunk 5 világszintű gyártóval együttműködve. Robotintegrátorként a rendelkezésre álló büdzséből a legjobb megoldást kínáljuk a vállalkozás számára – nem csak gyáróriásoknak.

Lépj kapcsolatba velünk még ma és 48 órán belül visszahívunk!