3 érv az automatizálás mellett

Három érv az automatizálás mellett

Míg a logisztikai automatizálás egyre nagyobb teret hódít a különböző iparágakban, a vállalatok jelentős része még mindig óvatos a robottechnológiák bevezetését illetően. Ez érthető, mivel az automatizált megoldások implementálása előtt számos tényezőt figyelembe kell venni, például a beruházás költségeit. Ebben a cikkben ezekkel az aggályokkal foglalkozunk, és bemutatjuk, miért fontos, hogy a vállalkozások inkább előbb, mint utóbb vágjanak bele a robotizálásba – amint készen állnak rá.

1. Jelenlegi kilátások: Az ellátási lánc bizonytalanságai

Tekintettel a jelenlegi világjárványra és az új fertőzési hullámokra, a globális ellátási láncok stabilitása továbbra is kérdéses. A vállalkozások világszerte tapasztalták az ellátási lánc megszakadásával járó fejfájást, amikor a Covid-19 először kitört. A zavartalan működés megőrzése és az ellátási láncok rugalmasságának növelése érdekében elengedhetetlen, hogy a vállalkozások azonnal beruházzanak az automatizált raktárkezelésbe.

A magas beruházási költségek azonban visszatarthatják a kisebb vállalkozásokat attól, hogy belemerüljenek az automatizálásba. Erre az aggályra válaszul a vállalkozások kis kísérleti projektekkel kezdhetnek, majd fokozatosan terjeszkedhetnek igényeiknek és követelményeiknek megfelelően. Ily módon a kezdeti beruházási ráfordítások minimalizálhatók, ugyanakkor maximalizálható a rugalmasság. Valójában ezt a módszert jellemzően a legtöbb anyagmozgató G2P projektben alkalmazzák, és megfigyelhető, hogy az ügyfelek nagy százaléka egyre inkább a próbaverzióból a teljes értékű telepítések felé halad. Például a Nike Japan először egy kisebb léptékű projektbe kezdett a Geek+ céggel, amely 10-20 AMR (autonóm mobil robot) telepítését jelentette, majd ezt követően több mint 200 robotra bővítette az arzenált, ami segítette a vállalatot abban, hogy aznapi szállítást teljesítsen a tokiói régióban.

2. Időigényes betanítás

Egy automatizált raktári megoldás sikeres elindításához elengedhetetlen a nagy mennyiségű erőfeszítés és erőforrás. Ez magában foglalja a felhasználók és az alkalmazottak képzését a robotok zökkenőmentes működésének fenntartására és a hibaelhárításra. Sőt, minél összetettebbek az automatizált megoldások, annál több képzésre lesz szükség. A megfelelő képzéssel nem csökken a szolgáltatás színvonala és a vállalatokat sem terhelik majd magas karbantartási költségek. Mivel a képzési folyamat időigényes, a vállalkozásoknak ajánlott az automatizált megoldások mihamarabbi bevezetése.

3. Szoftverintegráció és az automatizálás frissítése

 A szoftver beépítése is hatalmas vállalkozás lehet. A kiterjedt integrációs munka sok időt vehet igénybe, különösen a G2P rendszerek esetében, amelyek a bonyolultabb integrációk közé tartoznak. Ezért ideális a vállalatok számára, ha korán hozzálátnak az automatizálás folyamatához, hogy elegendő időt hagyjanak maguknak a műszaki elemek összevonására és szükség esetén a hibaelhárításra. Kockázatot jelent s vállalkozásnak, hogy az integrációs munka teljes befejezéséhez szükséges idő alatt a versenytársak potenciálisan vonzóbb ajánlatot tehetnek, és ezáltal akadályozhatják a vállalkozás készülő terveit. A hatékony versenyelőny megszerzése érdekében a vállalkozásoknak erősen ajánlott a lehető leghamarabb automatizálni munkafolyamataikat, raktárukat, gyárukat.

Az elsők előnye

Az első kísérletek egyértelműen bebizonyították az automatizálás előnyeit. Az Amazon például az automatizált ellátási lánc és raktári megoldások egyik úttörője volt. Az elmúlt évtizedben a vállalat az irodai munka automatizálására törekedett. Céljuk az volt, hogy automatizálják a feladatokat, hogy a vállalat átcsoportosíthassa az embereket új termékek készítésére, és a fizikai munkát több értéknövelő feladatra irányítsa át. Az automatizálás így gyorsan végbement, és a cég megelőzte versenytársait, így a világ e-kereskedelmi óriása lett: 2019-ben elképesztő, 280,5 milliárd USD éves bevételt generált.

Az olyan új technológiák, mint a logisztikai automatizálás érthető módon idegen, és nehéz lehet olyan szolgáltatót találni, amely megérti a vállalat egyedi igényeit. Több éves szakértelemmel segítjük ügyfeleinket robotizált megoldások megvalósításában a raktárakban és gyárakban. A különféle üzleti igényekhez testreszabható megoldásokat kínálunk 5 gyártóval együtt dolgozva. A létesítményre szabott megoldáson túl, a telepítést követően egyszerű integrációt és képzést is adunk, hogy a vállalatok gyorsan elindulhassanak, és adatokat gyűjthessenek a tesztelés megkezdéséhez.

Lépj kapcsolatba velünk és ismerd meg az általunk kínált megoldásokat. Kérd ingyenes konzultációnkat még ma!